Kumaş Çeşitleri

Flok kumaş

Flok kumaş

Flok kumaş, kısa tekli iplik liflerinin farklı zeminler üzerine uygulanmasını içerir. Flok katmanı olarak kullanılan flok lif materyali polyamid veya viskon olup, lif uzunluğu 0,5–2.0 mm arasındadır. Genellikle dış giyim ve ev tekstil alanlarında kullanılır.

Flok kumaş nedir?

Flok kumaş, genellikle naylon, polyester, suni ipek kullanılmaktadır. Tek flok çapı sadece santimetrenin binde birkaçı kadardır. Floklanacak yüzeye önce yapıştırıcı uygulaması yapılır. Püskürtme, fırça ile sürme, serigrafi gibi yöntemle yapıştırıcısı sürülebilir. Daha sonra flok elyafları, elektrostatik voltaj kuvvetiyle ıslak olan yapışkan yüzeye saplanır.

Flok Kumaş

Flok Kumaş

Flok kumaş ikiye ayrılır öğütme ve kesme. Flok, pamuk, polyester, suni ipek gibi maddelerden üretilmektedir. Bir yapıştırma yöntemi ile sıvanmış olan iplik, kumaş, kâğıt, tahta, metal veya duvar yüzeylerine uygulanmak üzere kesilmiş veya kıyılmış liflerdir.

Flok, yaşadığınız mekândan, yazı yazdığınız kâğıda, kullandığınız arabadan üzerinde durduğunuz halıya, kadar her alanda kullanılan kumaş türüdür.

Flok Kaplama Nedir?

Tutkalı uygulanan bir yüzeye, flok tozlarının elektrostatik votaj yüklenerek dik olarak saplanması yöntemiyle yapılır. Flok baskının en önemli yanı, görsel olarak uygulandığı malzemeye çok değer katmasıdır. Uygulanan yüzeye, yumuşak ve kadife bir efekt verir.

 

 • elsa-002
 • elsa-003
 • Su itici kumaş
 • elsa-008
 • elsa-007
 • Su itici kumaş
 • elsa-005
 • elsa-004
 • Su itici kumaş

 

Flok doğal elyaflardan rejenere selüloz yada sentetik elyafların kesilmesiyle ve kesilen bu elyaflar üzerine elektrostatik dediğimiz kimyasalların kaplanmasıyla elde edilen spesiyal bir üründür. Flok tozları kullanım alanına bağlı olarak çeşitli kalınlık ve uzunluktadır.

 

Dokuma Kumaş

iki ipliğin dokuma örgüsüne ve belli bir sistemle birbirlerine dik bir açı ile bağlanmaları şeklinde oluşturulan kumaşlar için detaylara bakabilirsiniz.
Ürünü İncele

 

Flok Kumaş

Flok Kumaş


Elsa Kumaş Hakkında

Elsa Kumaş, döşemelik kumaş, deri ve süet ürünleri ile mobilya sektörüne ürün ve hizmet sunmaktadır. Ev, ofis, otel, hastane, restoran, sinema, stadyum ve diğer yaşam alanlarına yönelik ürün koleksiyonları bulunur.

Yüksek yüzey dayanımlı, UV ışınlarına karşı dirençli ELSA Kumaşlar tercihiniz olabilir. Uluslararası yanmazlık standartlarında, kolay temizlenme özelliklerine sahip contract ürünleri ile sektör profesyonellerine çözüm sunuyoruz. Her türlü kumaş talepleriniz için hemen bizimle İLETİŞİME geçin.

Flok kumaş” üzerine bir düşünce

 1. Ceyhun Kardaş dedi ki:

  Merhaba,

  0,5 mm ve 0,75 mm flok kumaş ihtiyacımız var. Yeriniz nerededir? Kumaş astar üzerine olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + twelve =