Kumaş Çeşitleri

Nubuk kumaş çeşitleri

Nubuk kumaş derinin işlenmiş halidir. Özellikle yüzey kısmı zımparalanmak suretiyle şık bir görünüm kazandırılan kumaş türü de diyebiliriz.

Nubuk kumaş özellikleri

Nubuk kumaş sağladığı ayrıcalıklarla birlikte en sık değerlendirilen kumaş türleri içerisinde bulunur. Doğal ve tarz duruşu ile bulunduğu alana zenginlik katar. Özellikleri ise;

  • Koltuk takımlarında döşeme amaçlı çok sık değerlendirilir.
  • Sağlamdır.
  • Kullanışlı bir yapıya sahiptir.
  • Lekelenmelere karşı önleyici bir kalitesi bulunmaktadır.
  • Ayrıca meydana gelen lekeler kolayca temizlenir.
  • Uzun yıllar güvenli şekilde kullanılabilir.
  • Deride olduğu gibi şık ve asil bir görünüm oluşturur.

Nubuk kumaş çeşitleri

Kaliteli nubuk kumaş nasıl anlaşılır?

Derisine asla zarar vermez. Isıya dayanıklıdır. Mobilya sektöründeki kumaş seçimi konusunda en garantici kumaş biçimi olarak gösterilebilir. Çünkü ısıya dayanıklı olması, mobilyanın görünümünde salaş duruşu kaldırır.

 

Nubuk kumaş temizliği ve bakımı

Konut ve iş yerlerinde çoğunlukla tercih edilen nubuk koltukların temizliği normal koltuklara oranla çok daha fazla özen gerektirir. Günümüzde otomobillerde dahi kullanılan bu koltuklar düzenli olarak doğru yöntemler kullanılarak yıkanmalıdır. Nubuk koltuk temizliği sırasında oldukça az su kullanılmalıdır.

Nubuk derinin basitçe çatlamasına sebep olan suyun koltuk üzerine dökülmesi veya bol kullanılması halinde acilen kurutulması gerekir. Nubuk koltuklar, akışkan olan yüzeyi sayesinde sıvıyı tutmamasına rağmen zamanla yüzeyinde su kaynaklı lekeler oluşabilir

Düzenli olarak yapılması gereken koltuk temizliği esnasında benzin, ağartıcı, çamaşır suyu, tiner, aseton veya sıvı sabun gibi koltukların renginin yıpranmasına, açılmasına, üzerinde kalıcı izin kalmasına ya da yıpranmasına neden olabilecek kimyasal maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Koltuğunuzu güvenli bir şekilde en iyi temizleme yöntemi antibakteriyel ve sağlığa zararsız koltuk yıkama şampuanları kullanmaktır

 


Elsa Kumaş Hakkında

Elsa Kumaş, döşemelik kumaş, deri ve süet ürünleri ile mobilya sektörüne ürün ve hizmet sunmaktadır. Ev, ofis, otel, hastane, restoran, sinema, OSGB, stadyum ve diğer yaşam alanlarına yönelik ürün koleksiyonları bulunur.

Yüksek yüzey dayanımlı, UV ışınlarına karşı dirençli ELSA Kumaşlar tercihiniz olabilir. Uluslararası yanmazlık standartlarında, kolay temizlenme özelliklerine sahip contract ürünleri ile sektör profesyonellerine havalandırma ortamlarında çözüm sunuyoruz. Her türlü kumaş talepleriniz için hemen bizimle İLETİŞİME geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 11 =