Dış mekan kumaş çeşitleri

Dış mekan kumaş, ipek, keten, pamuk, yün gibi maddelerden elde edilir. Bu kumaşlar dokuma veya örme metodu ile üretilir.  Seçilen kumaş üründe kullanılacak yardımcı malzemenin teknolojik açıdan uyumlu olması gerekir.

Dış mekan kumaş çeşitleri

Dış mekan kumaş çeşitlerimiz aşağıda gösterilmiştir;

 • Desenli tay tüyü döşemelik kumaş
 • Düz renkli tay tüyü döşemelik kumaşlar
 • Kadife döşemelik kumaşlar
 • Popart döşemelik ve perdelik Kumaşlar
 • Koltuk kılıfı kumaşları
 • Desenli koltuk kumaşları
 • Desenli perde fonu kumaşları
 • Oteller ve projeler için döşemelik kumaşlar
 • Bohem stil döşemelik kumaşlar
 • Etnik stil döşemelik kumaşlar
 • Avangard döşemelik kumaşlar

Dış mekan kumaş çeşitleri

Dış mekan kumaş özellikleri

Dış mekan kumaş özellikleri, kumaşı oluşturan ipliklerin ham madde kompozisyonu, iplik cins ve numaraları,bükümleri,boyutları,gramaj,iplik sıklıkları,renk ve desen parametreleri ile belirlenir.

Kumaş, yapay veya doğal elyaflar başta olmak üzere değişik malzemelerden elde edilebilir. Kumaşlar üretim tekniğine göre; dokuma, örme veya dokusuz yüzey (nonwoven) şeklinde sınıflandırılır. Kumaşların özellikleri, yapımında kullanılan elyafa ve onlara uygulanan işleme bağlıdır.

Dış mekan kumaş çeşitleri

Kumaş seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kumaşların dokuları ve yapısal özellikleri onların yıpranmalara karşı ne kadar dayanıklı olacaklarını belirler. Kirlenmenin fazla olduğu, mutfak, çocuk odaları gibi alanlar için silinebilir özellikteki kumaşlar tercih edilmelidir. Eğer ev içerisinde evcil hayvan bulunuyorsa hassas özellikteki dokuma kumaşlardan kaçınılmalıdır.

Her yaşam alanının farklı ihtiyaçları olduğundan, döşemelik kumaş seçerken öncelikle nerede ve ne sıklıkta kullanılacağını belirlemek gerekir. İş yerlerinde evlere oranla daha sık kullanım olacağı için güçlü ve sürtünmeden etkilenmeyen malzemeler seçmek daha isabetli bir tercihtir.

Kişisel zevkin doğru bir şekilde yansıtılması da döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Kullanacak kişinin tarzını yansıtan bir kumaş uzun yıllar keyifli bir kullanım sağlar. Döşemelik kumaş alırken yaşam tarzına uygun olacak renk ve desen seçimi yapmak gerekir. Kumaş tercihlerini geçici moda olan desenler arasından yapmaktan kaçınılmalıdır.

 


Elsa Kumaş Hakkında

Elsa Kumaş, döşemelik kumaş, deri ve süet ürünleri ile mobilya sektörüne ürün ve hizmet sunmaktadır. Ev, ofis, otel, hastane, restoran, sinema, OSGB, stadyum ve diğer yaşam alanlarına yönelik ürün koleksiyonları bulunur.

Yüksek yüzey dayanımlı, UV ışınlarına karşı dirençli ELSA Kumaşlar tercihiniz olabilir. Uluslararası yanmazlık standartlarında, kolay temizlenme özelliklerine sahip contract ürünleri ile sektör profesyonellerine havalandırma ortamlarında çözüm sunuyoruz. Her türlü kumaş talepleriniz için hemen bizimle İLETİŞİME geçin.

 

Leave a Reply

four + three =

Sohbeti Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?